لینک کانال اطلاع رسانی شهرداری محمدآباد 
https://t.me/shahrdarimohammadabad25
 
اوقات شرعی
آمار سایت
آنلاین ها
67
امروز
282
دیروز
209
هفته
1532
ماه
51389
 
نظرسنجی
برخورد کدام یک از مسئولین بخش های شهرداری محمدآباد را نیکوتر وراضی کننده تر می دانید؟
 

اهمیت گردشگری از نگاه رهبر فرزانه انقلاب
-

 

گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی در شرایط کنونی ایران که از هر سو با تحریم های متعددی روبرو است بهترین فرصت محسوب می شود که مقام معظم رهبری با نگاهی ویژه  بر لزوم توجه به آن تأکید فرمودند
مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها بر بحث «اقتصاد مقاومتی» در کشور تأکید فرموده اند. به گفته ایشان «کاهش وابستگی به صنعت نفت یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است، این وابستگی، میراث شوم صد ساله ماست.»

 

  گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت گردشگری ،

در ديدار با مسئولان اجرائى استان فارس 

 

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

 

 « يكى از چيزهائى كه در اين استان مورد توجه است و جا دارد كه بيشتر مورد توجه قرار بگيرد، مسئله ى گردشگرى است. اينجا به خاطر وجود حرم مطهر حضرت احمدبن موسى (عليه و على ابيه و اخيه السّلام) جنبه ى مضاعف گردشگرى دارد. اينجا مزار است، زيارتگاه است. جاذبه هاى گردشگرى در اينجا خيلى زياد است. من تصورم اين است كه اگر مسئولين كشور و مسئولين استان بتوانند از همين مسئله ى گردشگرى به شكل درست، با تبليغات صحيح و با جهتگيرىِ صحيح استفاده كنند، درآمد آن، استان را از همه ى معونه هاى ديگر بى نياز ميكند. مسئله ى گردشگرى خيلى مهم است.

من همين جا اشاره بكنم به اين بناهاى باستانىِ مربوط به قبل از اسلام؛ تخت جمشيد و بقيه ى چيزهائى كه در اين استان هست. انسان از دو نظر ممكن است به اين مراكز باستانى نگاه كند؛ اينها را بايد از هم تفكيك كرد. يك نگاه اين است كه اينها متعلق به جباران تاريخ بوده. هر كدامى كه نگاه ميكنيم، به يك نحوى به يكى از جباران تاريخ و طاغوتهاى بشرى ارتباط پيدا ميكند. بله، از اين جهت نگاه منفى به اينها هست. غالب متدينين و انسانهائى كه نفرت طبيعى از استبداد و از جباريت دارند، با اين ديد وقتى به اين بناهاى باستانى نگاه ميكنند، طبعاً براى آنها جاذبه اى ندارد. ليكن يك جنبه ى ديگر هم وجود دارد و آن اين است كه اين بناها محصول سرپنجه ى هنرمند ايرانى است؛ محصول فكر راقى و روشن بين ايرانى است در سالها و قرنها پيش از اين؛ اين جنبه ى مثبت قضيه است. همه ى بناهائى كه از لحاظ تاريخى - چه در اينجا، چه در اصفهان، چه در بقيه ى نقاط كشور - وجود دارد، از اين قبيل است. درست است كه جباران استفاده كردند، اما خالق و آفريننده ى اين مجموعه ها كيست؟ ذهن ايرانى است، سرانگشت هنرمند ايرانى است، روحيه ى بلندنظر ايرانى است، ابتكار و ذوق ايرانى است؛ اين براى يك ملت افتخار است. با اين ديد وقتى نگاه بكنيم، مى بينيم اينها مثبت است؛ چه تخت جمشيد، چه بقيه ى مناطق ديگر. اينها را نشان بدهيد.

در دنيا از چيزهائى كه جنبه ى افتخارآميز هم خيلى ندارد، گاهى اوقات به عنوان مفاخر تاريخى استفاده ميكنند. آن كسانى كه مفاخر تاريخى را ندارند، براى خودشان خلق ميكنند! ما اين همه مفاخر تاريخى داريم، اين همه چيزهائى كه مايه ى تفاخر تاريخى ملت ايران است، اعتماد به نفس ملت ايران است؛ چرا اينها را نشان ندهيم؟ »

شعار سال 1397شمسی
اردیبهشت ماه سال 1397در یک نگاه
دیگر سایت ها
???? ???? ???? ?????

???? ????? ??????

???? ???? ????? ??????

???? ????? ????

???? ????????? ??????

?????? ???? ?????? ??? ??????

???? ???? ???? ???? ????? ????????