لینک کانال اطلاع رسانی شهرداری محمدآباد 
https://t.me/shahrdarimohammadabad25
 
اوقات شرعی
آمار سایت
آنلاین ها
58
امروز
281
دیروز
209
هفته
1532
ماه
51389
 
نظرسنجی
برخورد کدام یک از مسئولین بخش های شهرداری محمدآباد را نیکوتر وراضی کننده تر می دانید؟
 

مصاحبه آیت الله علوی در ارتباط با گردشگری
-

گردشگری شناخت آموزه‌های دينی را قوت‌می‌بخشد

گروه بين‌الملل: گردشگری از جمله مقوله‌هايی است كه چنانچه با معرفت صحيح و مطابق با فرهنگ دينی صورت‌گيرد، فوايد و آثار آن به تقويت آموزه‌های دينی و اسلامی كمك‌‌می‌كند؛ چنانچه آيات الهی درباره گردشگری نيز متضمن همين نكته هستند.

«آيت الله سيد عادل علوی» موسس و مدير موسسه جهانی تبليغ و ارشاد اسلامی قم 

«آيت الله سيد عادل علوی» موسس و مدير موسسه جهانی تبليغ و ارشاد اسلامی قم در گفت‌وگويی اختصاصی با خبرگزاری قرآنی(ايكنا) با بيان اهميت گردشگری در اسلام تصريح‌كرد: در شعری كه منسوب به حضرت اميرالمومنين(ع) است، نيز فوايد، ابعاد و جنبه‌های گردشگری اسلامی به خوبی ديده‌می‌شود، «سافر ففی الاسفار خمس فوائد/ تفرج هم و اكتساب معيشة و علم و آداب و صحبه ماجد ». امام علی(ع) برای گردشگری پنج فايده ذكر‌می‌كند كه هركدام به نوبه خود نوعی گردشگری به شمارمی‌رود.

علوی مدير مسئول ماهنامه بين‌المللی عربی «صوت الكاظمين» با توضيح بيشتر گفت: «تفريج هم» در اين بيت، همان گردشگری است كه به منظور تفريح و رفع هم و غم انجام‌می‌شود، دومين فايده «اكتساب معيشة» شمرده‌شده كه دلالت بر گردشگری تجارتی و اقتصادی دارد و با هدف كسب رزق و روزی صورت‌می‌گيرد. فائد سوم گردشگری از ديدگاه اميرالمومنين(ع) «علم» است كه بر گردشگری با هدف كسب علم و دانش تاكيددارد. از ديدگاه امام اول شيعيان در اين بيت «آداب» نيز از انواع گردشگری شمرده‌شده‌است كه بر شناخت فرهنگ‌ها و رسوم ملل مختلف تاكيددارد.

وی خاطرنشان‌كرد: گردشگری در بيت مذكور با هدف شناخت فرهنگ‌‌ها، همان گردشگری اجتماعی است كه بايد مطابق موازين اسلامی انجام‌شود و فرد گردشگر نبايد از فرهنگ‌های غيراسلامی تأثير پذيرد. امام علی(ع) فايده پنجم را «صحبته ماجد» می‌داند كه همان گردشگری اخلاقی است، يعنی انسان جهت آشنايی با فردی فاضل و بهرمندی از يك دانشمند راهی سفر‌می‌شود.

مدير موسسه جهانی تبليغ و ارشاد اسلامی : 

دولت‌ها با همكاری مراكز سياحتی می‌توانند در تسهيل امر گردشگری در جهت برطرف‌كردن مشكلات سياسی و مادی نقش بسزايی را ايفاكنند .

نويسنده 135 كتاب و رساله در حوزه‌های دينی و فرهنگی افزود: آيات و احاديث شريفی از بزرگان دين، گردشگران را در زمره روزه‌داران و متقيان قرارداده‌است. خداوند متعال در آيه‌ای از قرآن به پيامبر امر‌می‌كند كه امت خود را به سير و سفر دعوت‌‌كند تا عاقبت و سرانجام مردمان گذشته را مشاهده‌كنند و با چشم بصيرت از آن‌ها عبرت‌بگيرند.

نويسنده كتاب «دور الاخلاق المحمديه فی تحكيم مبادی الوحده الاسلاميه» با اشاره به نقش مهم گردشگری در ايجاد الفت بين مذاهب اسلامی خاطرنشان‌كرد: دولت‌ها با همكاری موسسه‌های فرهنگی و مراكز سياحتی می‌توانند در تسهيل امر گردشگری در جهت رفع مشكلات سياسی، اقتصادی و اجتماعی نقش بسزايی را ايفاكند.

شعار سال 1397شمسی
اردیبهشت ماه سال 1397در یک نگاه
دیگر سایت ها
???? ???? ???? ?????

???? ????? ??????

???? ???? ????? ??????

???? ????? ????

???? ????????? ??????

?????? ???? ?????? ??? ??????

???? ???? ???? ???? ????? ????????